OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 sierpnia 2020

    1.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w poniedziałek –  święto Św. Bartłomieja, Apostoła;

- we wtorek - wspomnienie Św. Ludwika IX, króla;

- w środę - uroczystość MNP Częstochowskiej;

- we czwartek  - wspomnienie Św. Moniki;

- w piątek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

- w sobotę – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

 

       2.   W najbliższy czwartek  w czasie Mszy św. o godz. 18.30                 O. Andrzej Pabin będzie dziękować Bogu za 60 lat życia zakonnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę podniosłą uroczystość,                     a O. Jubilata polecamy Waszej pamięci modlitewnej. 

 

       3. W minionym tygodniu nastąpiły zmiany personalne                          w naszym klasztorze. Dziękujemy O. Kustoszowi Jarosławowi Kani za trzy lata posługi w tym Sanktuarium, a witamy nowego O. Kustosza O. Barnabę Olszewskiego, dotychczasowego kapelana Sióstr Bernardynek. O. Jarosław Kania udaje się do Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej, wraz z O. Walerianem Chromym, O. Czesław Gniecki udaje sie do Radomia, a O. Bolesław Opaliński do Rzeszowa. Każdy z nich pozostawia w tym miejscu jakiś odcinek historii swego życia, stąd obejmujemy ich wdzięczną modlitwą i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych miejscach posługiwania. Witamy też nowych Współbraci O. Nazariusza Popielarskiego i O. Krystyna Mroczkę życząc im potrzebnych łask.

 

       4.   Dziękujemy za Waszą modlitwę i złożone ofiary, życzymy na ostatni wakacyjny tydzień wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej  i  Św. Szymona z Lipnicy.

 

          3.    (Na Mszach od 7.00 – 12.00)   

               Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, o godz. 15.00 – Koronka                do Miłosierdzia Bożego z odczytaniem Wypominków rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50