OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 czerwca 2020

 

1.     W środę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2.     We wtorek przypada Dzień Ojca. Otoczmy w tym dniu modlitwą wszystkich Ojców życząc błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask, a dla Zmarłych wypraszajmy łaskę nieba.

3.     Zachęcamy do udziału w  nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o g. 18.00.

4.     Zachęcamy również do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę
w dniach 6 – 11 sierpnia br. Szczegóły na stronie internetowej organizatorów.

5.     Każdą i Każdego z Was modlących się dzisiaj z nami zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi i życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

6.     W przyszłą niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej. To ważne wydarzenie w życiu narodu. Zachęcamy do świadomego udziału w wyborach.

I na koniec przytaczamy Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w kontekście zbliżających się wyborów:

„W procesie dokonywania odpowiedzialnego wyboru kandydata na urząd prezydenta należy wziąć pod uwagę w szczególny sposób prawość moralną, miłość Ojczyzny i traktowanie władzy jako służby, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, wyrazistą tożsamość, postawę dialogu i umiejętność współpracy, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, merytoryczne przygotowanie i wiedzę, a także szacunek dla zasad demokracji, kierowanie się fundamentalnymi zasadami etycznymi, poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarancję dla prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety, promocję polityki rodzinnej oraz gwarancje dla rodziców w zakresie prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawaną wiarą i wartościami”.

7.     Po błogosławieństwie kończącym Mszę św. pomodlimy się za przyczyną Królowej Polski o mądrość dla siebie i wszystkich Polaków oraz o wybór właściwej osoby na najwyższy urząd w Państwie. (Pod Twoją obronę…).

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50