OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 3 maja 2020

1.     Wciąż obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób starszych, chorych, przeziębionych oraz tych wszystkich którzy mają obawy
o możliwość przeniesienia na siebie lub innych wirusa.

2.     Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, a równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie.

3.     Dzisiaj na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki. O g. 10.00
w katedrze na Wawelu takiego samego aktu dokona metropolita krakowski
ks. abp Marek Jędraszewski.
Akt odczytamy przed zakończeniem Mszy św. 

4.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić;

- w poniedziałek wspomnienie Św. Floriana, męczennika,  patrona Krakowa;
- we wtorek wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. W tym dniu
o g. 18.30 Msza święta z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy;
-w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
- w piątek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy!

5.     W pierwszy czwartek miesiąca prośmy Pana żniwa o nowe powołania do kapłaństwa, Zakonu i pracy misyjnej, szczególnie do naszej zakonnej Prowincji. Módlmy się za przygotowujących się do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

6.     Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o g. 18.00.

7.     W tym roku procesja Świętego Stanisława z Wawelu na Skałkę
nie odbędzie się. W przyszłą niedzielę – 10 maja  o g. 10.30  w Katedrze na Wawelu zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta ku czci św. Stanisława bp. i męcz., patrona Polski pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo metropolity Częstochowskiego z udziałem Episkopatu Polski. 

8.     Dzisiaj po Mszach świętych kwestuje Sekcja Charytatywna z Parafii Wszystkich Świętych. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc dla ludzi potrzebujących z ubogich rodzin. Za każdy gest dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.     Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane do koszyków umieszczonych na balaskach oraz te wpłacane na konto klasztoru. Bóg zapłać.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50