OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  kwietnia 2020

1. W dniu dzisiejszym sprawujemy Msze św. wg porządku niedzielnego. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy św. Istnieje również możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą św. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do zakrystii kościoła lub bezpośrednio do kogoś z kapłanów.

2. Dzisiaj, w ostatnim dniu oktawy wielkanocnej, obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dzień ten otwiera Tydzień Miłosierdzia.

3. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o g. 15.00.

4. Od poniedziałku na przestrzeni naszego kościoła będzie mogło przebywać maksymalnie 60 osób. Jednak ze względów bezpieczeństwa prosimy pamiętać o zachowywanie dwumetrowego odstępu przy zajmowaniu miejsc, przystępowaniu do Komunii św. oraz o zasłanianiu ust i nosa.

5. Można zamawiać intencje Mszy św. także na odległość. Prosimy w takiej sytuacji napisać maila na adres: bernardynikrakow@gmail.com i podać treść danej intencji oraz możliwe terminy jej odprawienia. Szczegóły na stronie internetowej.

6. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić:

- we wtorek o g. 18.30 Msza święta z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy;

- w czwartek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego

patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

- w piątek wspomnienie Św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika;

- w sobotę święto Św. Marka, Ewangelisty - dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. To także Dzień Modlitw o urodzaje.

Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto klasztoru oraz te składane do koszyków na balaskach. Bóg zapłać za to, że w tej trudnej dla wszystkich sytuacji wyrażacie troskę o nasze Sanktuarium św. Szymona.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50