OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 kwietnia 2020

1.   Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte Triduum Paschalne. To największe chrześcijańskie Święto. Dzielimy się radością, gdyż Chrystus przeszedł ze śmierci do życia i dokonał zbawienia świata.

2.   Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy w ciągu tygodnia, do soboty  po Mszy św. o g. 18.30. Przez cały tydzień trwa Uroczysta oktawa Wielkiej Nocy. Zachęcamy do codziennego odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w domach.

 

3.   Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. 

4.   We wtorek o g. 18.30 Msza święta z kazaniem na rozpoczęcie 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy. W tym roku przypada 800 rocznica święceń kapłańskich i wstąpienia do zakonu Franciszkanów św. Antoniego.

5.   We wtorek obchodzimy po raz drugi – ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej – Narodowy Dzień Chrztu Polski. Możemy wywiesić flagi narodowe i na pewno modlić się, aby dziedzictwo wiary naszych Ojców, godnie podejmować w naszym pokoleniu.

6.   We czwartek przypada Kwartalne Nabożeństwo za Zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz Zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Msza święta koncelebrowana o g. 18.30.

7.   W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

8.   W sobotę czasie Mszy świętej o g. 18.30 będziemy polecać Bogu charyzmatycznego spowiednika O. Wiktoryna Swajdę w 26. rocznicę śmierci.

9.   Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z uwagi na epidemię Uroczystości
w Łagiewnikach są odwołane.

10.               Dziękujemy za wiele znaków życzliwości, pozdrowień, życzeń, zainteresowania oraz gestów solidarności i więzi z nami. Za wszystkie z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób pomagają w utrzymaniu naszego kościoła
w tym niezwykle trudnym czasie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy to na konto klasztorne, czy do koszyków znajdujących się na balaskach przed ołtarzem głównym.

Drodzy Goście, Przyjaciele i Dobrodzieje. Przyjmijcie od nas słowa życzeń wraz z naszą modlitwą:  Ta Wielkanoc, Roku Pańskiego 2020, nabiera szczególnego znaczenia,
w kontekście tego, co dzieje się wokół nas. Prawda Chrystusa Zmartwychwstałego, jak nigdy niesie ze sobą wydźwięk nadziei, ufności i radości paschalnej. Czas świętowania
z Chrystusem, Jego zwycięstwa nad śmiercią, złem, ciemnością, niech otwiera nam oczy, dodaje sił w codziennych troskach, niech pomoże nam zbliżać się do siebie nawzajem,
i jak pisał św. Franciszek w swojej zachęcie:  „ Bracia, póki mamy czas, czyńmy dobrze”. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych! Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50