OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA - 5 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA - 5 kwietnia 2020         1.   Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi
w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć:
a) do dnia 11 kwietnia 2020 r. czyli do Wielkiej Soboty – maksymalnie
5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę;
b) od dnia 12 kwietnia 2020 r. czyli od Niedzieli Zmartwychwstania do odwołania – maksymalnie 50 osób, wliczając w to uczestników
i sprawujących posługę.

2. Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny Wielki Tydzień będzie zupełnie inny niż dotychczasowe. Ale tajemnice przeżywane w liturgii Triduum Paschalnego są niezmienne. Tym razem ta sama tajemnica będzie celebrowana przez nas wszystkich w ogołoceniu ze znaków zewnętrznych. Jest to czas cierpienia całego Kościoła. W sytuacji liturgicznego trzęsienia ziemi warto poukładać na nowo własną pobożność. Wszystkim życzymy wielkiej wiary, by radość ze zwycięstwa Zmartwychwstałego Pana celebrować w swoich sercach i domach rodzinnych.

3. Zachęcamy do korzystania z dyspensy Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i do uczestnictwa we Mszach św. transmitowanych w mediach.

4. W Wielki Czwartek Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o g. 18.30.

5. W Wielki Piątek Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o g.18.30.
Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego
i rozpoczęcie adoracji.

6. W Wielką Sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy
o g. 18.30.
7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o g. 6.30 rano.

8. Od piątku mamy obrazki św. Szymona wielkości karty bankowej z  relikwią III stopnia w dwóch wersjach, jedna z obrazem kanonizacyjnym a druga z obrazem z jego kaplicy. Zachęcamy do zabrania dla siebie i swoich bliskich i noszenia stale przy sobie. Obrazki są wystawione przy jego figurze na środku kościoła po lewej stronie. Niech św. Szymon oręduje za Wami.

9. Z całego serca dziękujemy za każdy gest życzliwości. Za duchowe
i materialne wsparcie kościoła i naszej wspólnoty zakonnej. Wszystkich Was zawierzamy Bożej Opatrzności i orędownictwu św. Szymona z Lipnicy.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50