OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 marca 2020

1.   Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji jaka panuje w Polsce i na świecie
w związku z zagrożeniem epidemicznym. Zachęcamy do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, a także do wskazówek naszych pasterzy.

2.   Jako stróże Sanktuarium Św. Szymona z Lipnicy zdecydowaliśmy, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane bez  zmian.

3.   Nie mogąc zapewnić wyegzekwowania wymogów prawa co do bezwzględnego górnego limitu 50 osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św., dlatego do udziału w liturgii zapraszamy przede wszystkim te osoby, które zamówiły intencję mszalną oraz ich najbliższych.

4.   Nasz kościół będzie otwarty codziennie w g. 05.30-9.30 i 17.00-19.00.
W tym czasie istnieje możliwość indywidualnej modlitwy przy grobie
św. Szymona z Lipnicy – Patrona chorych w czasie epidemii i adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 18.00 do 18.30.

5.   Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i w Internecie, a także zachęcamy do wspólnej modlitwy w gronie rodzinnym, lekturę czytań mszalnych i różańca za wszystkich chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia” dla nas wszystkich.

6.   W najbliższy czwartek przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Świętego - odpust w kościele SS. Bernardynek przy ul. Poselskiej.

7.   Zapraszamy do udziału w wielkopostnych Nabożeństwach Pasyjnych:

- w piątek o g. 18.00 – Droga Krzyżowa;

- w niedzielę o g. 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

8.   Przypominamy, że codziennie o g. 8.00 jest sprawowana Msza św.
przy grobie św. Szymona z Lipnicy, szczególnego patrona na czas walki
z epidemią. I tu modlimy się w intencji uproszenia zahamowania dalszej ekspansji koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, aby Bóg przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. aby wsparł
i chronił personel medyczny zwalczający wirus, aby inspirował i błogosławił rządowi i tym wszystkim, którzy starają się opanować sytuację, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia dla nas wszystkich.

 

9.   Teraz odmówimy modlitwę do św. Szymona z Lipnicy patrona chorych
w czasie epidemii, a po niej odśpiewamy Suplikacje.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50