OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU - 1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE I  NIEDZIELA  ADWENTU  -   1 grudnia 2019

1.  Rozpoczyna się Adwent - czas refleksji, budzący tęsknotę za Jezusem a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Wchodzimy w trzyletni cykl formacyjny, który będzie poświęcony Eucharystii. Pogłębienie życia Mszą św. – to jest zadanie, przed którym stoimy.

2.  Wraz z Adwentem rozpoczynają się Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratnie, które będą sprawowane o g. 7.00 rano z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Serdecznie zapraszamy do czuwania i oczekiwania Pana z Matką Bożą Niepokalaną. Prosimy, aby w miarę możliwości przynosić ze sobą świece lub lampiony.

3.  W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 -   we wtorek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

 -   w środę wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy;

 -   w piątek wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa;

 -   w sobotę  wspomnienie  Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu o g. 18.00 będą sprawowane Nieszpory z Procesją na rozpoczęcie dorocznych uroczystości ku czci Matki Bożej Niepokalanej - patronki zakonu franciszkańskiego i naszej bernardyńskiej Prowincji;

 -    w przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na «Godzinę Łaski dla całego świata», która rozpocznie się Mszą św. o g. 12.00. Po Eucharystii odmówimy różaniec.

4.    W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i  I Sobota miesiąca. Prośmy Pana żniwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy bardzo do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

5.    Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać poświęcone opłatki i świece "Caritas" na stół wigilijny.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają swoją modlitwą i ofiarami. Niech opieka Maryi Niepokalanej i orędownictwo św. Szymona z Lipnicy stale Wam towarzyszy.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50