OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 października 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA    -   21  października  2018

1.      Dzisiejsza niedziela inauguruje Tydzień Misyjny. Stąd w tym tygodniu zaangażujmy się w głoszenie Ewangelii poprzez modlitwy oraz ofiary duchowe i materialne. Niech w tym tygodniu, szczególnie podczas Nabożeństw Różańcowych nie zabraknie naszej modlitwy
w intencji misjonarzy i o nowe powołania misyjne.

 

2.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 

 -  w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, patrona rodzin i papieża Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii;

- we wtorek święto Św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Prowincji Ojców Bernardynów oraz tutejszego kościoła i klasztoru; serdecznie zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę świętą z kazaniem o g. 18.30.

3.     Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Informujemy, że można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych polecanych modlitwie Kościoła: w niedziele u Brata Stanisława pod chórem, w ciągu tygodnia w zakrystii. Przez cały listopad o g. 17.45 będziemy odczytywać imiona zmarłych, a o g. 18.00 odprawimy w ich intencji Drogę Krzyżową lub odmówimy Różaniec. Natomiast „Wypominki” roczne odczytujemy w każdą niedzielę w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.

 

4.     Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy.

 

5.      W piątek, 19 października wystartowała w Polsce telewizja, założona przed 37. laty
w USA przez Matkę Angelikę Rizzo, klaryskę od wieczystej adoracji. Jest to katolicka telewizja, której zadaniem jest ewangelizacja, obrona życia ludzkiego oraz wspieranie rodziny. Ponadto jej specyfiką jest apolityczność i brak reklam. Polska edycja telewizji Wiekuistego Słowa, w skrócie EWTN, będzie dostępna na stronie ewtn.pl, a z czasem będzie w sieci kablowej i na satelicie. Każdego dnia będzie transmitowana Msza św.
o g. 7.00 z Kaplicy-Sanktuarium św. Maksymiliana z Niepokalanowa, a także podgląd
z Kaplicy Adoracji w tamtejszej bazylice.

 

6.     Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kościołach w Polsce. Nie dziwmy się zatem, że nasi bracia będą uważnie przyglądać się wszystkim wychodzącym ze świątyni.

 

7.      Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego klasztoru, i kościoła. Za wszelkie dobra duchowe i materialne niech Dobry Bóg wszystkim Dobrodziejom hojnie błogosławi.

Niech Bóg umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy życiem świadczyli,
że jesteśmy misjonarzami Jego Syna.

 

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50