OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - XVIII DZIEŃ PAPIESKI - 14 października 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA - XVIII DZIEŃ PAPIESKI - 14  października  2018 1. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom i katechetom szkół i         przedszkoli składamy wyrazy szacunku za trud uczenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Niech Chrystus, najlepszy Nauczyciel i Wychowawca obdarzy Was swoimi łaskami i błogosławieństwem.
2. Dzisiaj w naszym kościele o g. 19.30 koncert Facetów w Czerni w ramach Festiwalu 7xGospel. Jest to chór złożony z samych mężczyzn wykonujący muzykę gospel. Wstęp wolny.
3. W czwartek, 18 października zapraszamy na ostatni dzień Nowenny Jubileuszowej przed 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nabożeństwo Różańcowe
o g.18.00, a po nim Msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny o g. 18.30.
4.  W czwartek w czasie Mszy św. o g. 18.30 będziemy się modlić za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz Zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z racji Kwartalnego Nabożeństwa.
5. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną. W związku z tym przyjedzie do nas o. Ludwik Żołnierczyk, który będzie głosił kazania. Po Mszach św. przed kościołem będzie rozdawał Kalendarze Misyjne na 2019 rok i foldery misyjne. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na prowadzenie Misji przez naszych bernardyńskich misjonarzy pracujących w Demokratycznej Republice Konga, Sudanie Południowym, Argentynie i Ekwadorze.
6. Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad o g. 17.45 będziemy odczytywać imiona zmarłych, a o g. 18.00 odprawimy w ich intencji Drogę Krzyżową lub odmówimy Różaniec. „Wypominki” roczne odczytujemy w każdą niedzielę o g. 15.00. Dzisiaj po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, nasi Bracia przyjmują na „Wypominki” listopadowe i całoroczne.
7. W kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie na ul. Grodzkiej, w piątek o g. 15.00 będzie Msza św. żałobna połączona ze złożeniem prochów w Kryptach Panteonu Narodowego Wielkich Uczonych i Polaków: Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego. Ci profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie nie tylko skroplili tlen i azot jako pierwsi na świecie, ale też dwutlenek węgla i metanol, a sam Olszewski skroplił i zestalił argon. Uczeni zmarli w 1915. Dla zainteresowanych udziałem w Konferencji zorganizowanej w związku z tym wydarzeniem i Mszy św. są zaproszenia do odebrania w zakrystii.
8.W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 
-  w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
-  we wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej i 40. Rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową;
-  w środę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
-  w czwartek święto Św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia;
-  w piątek wspomnienie Św. Piotra z Alkantary, prezbitera;
-  w sobotę uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo  św. Jana Pawła II.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50