OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 września 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -   30 września 2018 1.    Jutro rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa  różańcowe. Wszystkich zapraszamy do tej wyjątkowej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. W tym roku chciejmy go ofiarować w intencji Ojca Świętego, za Kościół, za naszą Ojczyznę i za nasze rodziny, za dzieci i młodzież
        o ich katolickie wychowanie, za chorych i o pokój na świecie. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o g. 18.00.

2. Zbliża się uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu, który przez swoje życie zgodne z Ewangelią przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. W dniach od 1 do 3         października będziemy przeżywać Triduum modlitw przed tą uroczystością. W te dni o g. 18.30 Msze św. z kazaniem.
3. W czwartek, 4 października przypada uroczystość Św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech Zakonów. Jego opiece polecajmy Ojca świętego Franciszka.
W tym dniu w czasie Mszy świętych o g. 9.00 i 18.30 będą głoszone  kazania.  Po Mszy św. o g. 18.30 nabożeństwo „TRANSITUS”, w czasie którego odczytywane są teksty
 z życia św. Franciszka, w tym jego duchowy testament, oraz opis jego śmierci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, a  szczególnie Czcicieli
i Sympatyków św. Franciszka oraz wspólnotę FZŚ działają przy naszym kościele.

4. Najbliższy tydzień, to czas odnowy duchowej; I Czwartek, I Piątek i I Sobota października. Bardzo zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i             Niepokalanemu Sercu Maryi.
 
5. Z kalendarza liturgicznego: 
        -  w poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
        - we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
        - a w piątek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada 80. rocznica jej odejścia do domu Ojca.                                   
6.    Dzisiaj po Mszach świętych kwestujemy na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Bernardynów w Kalwarii  Zebrzydowskiej. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne         Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej
a także św. Franciszka na nowy tydzień i cały miesiąc październik.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50