OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 czerwca 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA  -  17 czerwca 2018 1.    Dzisiaj ulicami Krakowa przejdzie VI Marsz dla Życia i Rodziny.
    Rozpoczęcie na Placu Matejki o g. 10.00. Po zakończeniu marszu odbędzie     się piknik rodzinny w Parku im. Henryka Jordana. Zapraszamy do     uczestniczenia w tym marszu, który jest wyrazem przywiązania do     bezcennej wartości rodziny i wyrazem poszanowania każdej osoby od     poczęcia do naturalnej śmierci.
2.    Z kalendarza liturgicznego:
- dziś przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
- w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- w przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
3.    W najbliższy – trzeci czwartek miesiąca będziemy się modlić w naszej     świątyni w intencji Ojczyzny w ramach 9-cio miesięcznej Nowenny przed     100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą modlitwę     rozpoczniemy Różańcem
    o g. 17.30. O g. 18.00 Nabożeństwo Czerwcowe, a następnie Msza św.     koncelebrowana w intencji Ojczyzny.
4.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy
    codziennie o g. 18.00.
5.    Przypominamy wszystkim panom, że w najbliższą sobotę 23 czerwca 2018     roku, w Dniu Ojca będzie miało miejsce „Męskie Oblężenie Jasnej Góry" -     narodowa pielgrzymka mężczyzn. Tegoroczne Oblężenie jest traktowane     jako jednodniowe rekolekcje dla mężczyzn. Panowie! Zachęcamy do     pielgrzymowania na Jasną Górę.
6.    6 sierpnia wyruszy ze Wzgórza Wawelskiego XXXVIII Pielgrzymka Piesza
    na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno całe rodziny jak
    i pojedynczych pielgrzymów, młodzież uczącą się, studiującą i dorosłych.     Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców.
7.    Nie możemy nie podzielić się z Wami radością z daru dwóch nowych     kapłanów, których wyświęcił ks. Abp Marek Jędraszewski w ubiegły     czwartek w Kalwarii Zebrzydowskiej. To, że doszli i są, to także owoc     Waszych modlitw i Waszego wsparcia. Bóg Wam zapłać za troskę o nowe     powołania.
8.    W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej     przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za     tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji.
9.    Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni oraz na potrzeby     duchowe i materialne całej wspólnoty klasztornej i Wyższego Seminarium     Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ofiarodawcom dziękujemy i     polecamy Was Panu Bogu w codziennej modlitwie.
10.    Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa,     obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św.     Szymona z Lipnicy. Pan niech Was obdarzy pokojem!
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50