OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3 czerwca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3 czerwca 2018 r. 1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po każdej Mszy św., a o g. 18.00 - Nieszpory i  Procesja Eucharystyczna.
2. Dzisiaj przypada 11. rocznica kanonizacji  św. Szymona z Lipnicy.  Dziękując Bogu za ten dar wzywajmy nieustannie wstawiennictwa św. Szymona, który w tym Sanktuarium oręduje za nami w naszych potrzebach.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o g. 18.00.
4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. O g. 18.00 Nieszpory z Procesją Eucharystyczną. Natomiast w czwartek, kiedy zakończymy procesje, poświęcimy wianki wykonane
z ziół i kwiatów.
5. We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O g. 18.30 Msza święta z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością
św. Antoniego z Padwy.
6. W czwartek wspomnienie błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników franciszkańskich. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
7. W piątek, 8 czerwca przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, o której ustanowienie poprosił On sam. O g. 18.00 Nabożeństwo Czerwcowe z Procesją Eucharystyczną, a następnie Msza św. koncelebrowana. Z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu”.
8.  Św. Jan Paweł II w 1995 r. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ustanowił Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Kościół potrzebuje kapłanów, ale nie byle jakich. Kościół potrzebuje świętych kapłanów!  Dzień ten ma uświadomić wiernym ich odpowiedzialność za jakość powołań kapłańskich i zachęcić do modlitwy za pasterzy. Jedną z form stałej modlitwy jest „duchowa adopcja” kapłanów. My kapłani zawierzmy się z ufnością modlitwie całego Kościoła — naszej Świętej Matki, macierzyństwu Ludu, którego jesteśmy pasterzami, ale któremu powierzona została piecza o was i wasza świętość. Prosimy was o to zasadnicze modlitewne wsparcie, o ofiarę duchową, życzliwość i dobre słowo.
9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
10. W imieniu Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie serdecznie zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się w naszym kościele
w poniedziałek  4 czerwca o g. 19.00. Szczegóły na plakatach.
11. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
z odczytaniem Wypominków rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną na rzecz naszego klasztoru i kościoła. Niech Pan obdarzy Was pokojem.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50