OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 sierpnia 2020

1.     Ci spośród nas, którzy są w stanie łaski uświęcającej i przyjęli Komunię św. mogą zyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Ten odpust można zyskać dla siebie lub jednej zmarłej osoby odmawiając: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, i jakąkolwiek modlitwę wg. intencji Ojca Świętego Franciszka.

 

2.     Rozpoczął się sierpień miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Przeżywany go jako miesiąc abstynencji w duchu wdzięczności za 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Dobrowolna abstynencja od alkoholu jest świadectwem niezwykle ważnym dla osób uwikłanych w pijaństwo i alkoholizm, aby mogli wrócić na drogę wolności. Intencję wolności od alkoholu, zwłaszcza dla ludzi młodych, podejmijmy w czasie wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do tej modlitwy i dziękujemy tym, którzy w tej intencji tutaj się zgromadzą codziennie od g. 18.00 do 18.30.

 

3.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów;

- w czwartek święto Przemienienia Pańskiego;

- w sobotę święto Św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Dominikanów.

 

4.     W czwartek 6 sierpnia z Katedry na Wawelu wyruszy jubileuszowa
40. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Ksiądz Arcybiskup zaprasza
do pielgrzymowania, by powierzać Matce Bożej intencje Kościoła i Ojczyzny.
Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce Ksiądz Arcybiskup zachęca do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać pątnicze szlaki.

 

5.     W tym tygodniu przypadają: Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. W Pierwszy Czwartek  będziemy modlić się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. A w Pierwszy Piątek, który jest dniem modlitw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej i przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.

 

6.     Dzisiaj po Mszach świętych kwestujemy na potrzeby naszego  Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Za wsparcie tego dzieła wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim wypoczywającym i pracującym w czasie wakacji życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i orędownictwa św. Szymona z Lipnicy.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50