OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lipca 2020

1.     Witamy serdecznie w Sanktuarium św. Szymona z Lipnicy wszystkich turystów, gości przybywających do Krakowa i życzymy udanego wypoczynku!

 

2.     Trwa Oktawa uroczystości Św. Szymona z Lipnicy. Codziennie o g. 18.30 sprawowana będzie Msza św. z kazaniem i nabożeństwem ku czci Św. Szymona. Oktawę zakończymy w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o g. 18.30 pod przewodnictwem Braci Kapucynów.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie Bł. Czesława, kapłana. W tym dniu na Mszę świętą o g. 18.30 przybędą rodacy Św. Szymona z Lipnicy wraz z duszpasterzami
i kapłanami pochodzącymi z lipnickiej Parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;

- we wtorek - wspomnienie Św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła;

- w środę - święto Św. Marii Magdaleny;

- we czwartek - święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

- w piątek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy;

- w sobotę – święto Św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swojego patrona Św. Krzysztofa.

- w niedzielę świętych Joachima i Anny Rodziców NMP.

3.     Od dziś do przyszłej niedzieli będzie obchodzony 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof, czyli 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Ofiary na ten cel przez cały tydzień można składać do skarbony misyjnej znajdującej się przy ołtarzu Matki Bożej.

 

4.     Dzisiaj po Mszach świętych - Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” kwestuje przed kościołem na pomoc dla Milenki, która cierpi na nowotwór kości miednicy. Dziewczynka wymaga bardzo kosztownego leczenia onkologicznego. Bóg zapłać za wsparcie.

 

5.     Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na utrzymanie i potrzeby naszego kościoła i klasztoru.

 

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50