OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 czerwca 2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 13  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  28 czerwca 2020
1.    Z kalendarza liturgicznego:
-  w poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła –dzień modlitw w intencjach  Ojca Świętego Franciszka.  Porządek Mszy św. jak w każdy dzień powszedni. W tym dniu odpust w naszej Parafii Wszystkich Świętych na ul. Grodzkiej. W tym dniu przypada też 23. rocznica święceń biskupich naszego metropolity Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego. Otoczmy go modlitwą.
–  w piątek święto świętego Tomasza Apostoła;
- w sobotę święto poświęcenia Królewskiej Katedry na Wawelu (1364 r.).
W tym dniu oo. Jezuici zapraszają mężczyzn na Męski Różaniec. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 10.00 w kościele św. Barbary, a później – w procesja dookoła Sukiennic – różaniec wynagradzający.

2.    Zapraszamy do udziału w kończących się nabożeństwach czerwcowych.
We wtorek o g. 18.00 uroczyste ich zakończenie z Procesją Eucharystyczną.

3.    W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej czyli I Czwartek, I Piątek 
i I Sobota miesiąca. W czwartek o g. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Przyjmijmy Komunię św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

4.    Na prośbę Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w przyszłą niedzielę zostanie
w naszym kościele przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich ulew i podtopień w naszej Archidiecezji.

5.    Wszystkim wyjeżdżającym na urlop życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Pamiętajmy o ostrożności i roztropności. Niech modlitwa i niedzielna Eucharystia wzmacniają nas w czasie odpoczynku.

6.    Lipiec jest miesiącem czci Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa. Jego Krew  objawia, jak wielka jest miłość Ojca, a zarazem ukazuje, jaki cenny jest człowiek
w oczach Boga i jak ogromna jest wartość jego życia. Centrum kultu stanowi adoracja
i komunia eucharystyczna, a także rozważania momentów przelania Krwi przez Chrystusa zawarte w liturgii i Piśmie Świętym. Publiczną i prywatną formą modlitwy może być także Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Odmawiajmy
ją codziennie w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

7.    Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę.

8.    Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie kwesta na rzecz Kuchni Ubogich
w Krakowie prowadzonej przez Panią Martę Sawicką. Wolontariuszka pracująca w tej kuchni powie teraz kilka zdań o prowadzeniu tej działalności charytatywnej.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50