OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020

1.     Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

 

2.     Dzisiaj o g. 18.00 ostatnie Nabożeństwo Majowe z Procesją Eucharystyczną. Od jutra o g. 18.00 nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

3.     W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić:

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt; 

- we wtorek, ósmy dzień nowenny ku czci św. Antoniego;

- w środę wspomnienie świętych męczenników z Ugandy - Karola Lwangi
i Towarzyszy. W tym dniu minie 13 rocznica kanonizacji Św. Szymona z Lipnicy. Dziękując Panu Bogu za ten dar wzywajmy nieustannie Jego orędownictwa we wszelkich naszych potrzebach;

- we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. Będziemy modlić się szczególnie za kapłanów oraz o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

- w piątek wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

4.     W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej czyli I Czwartek, I Piątek
i I Sobota miesiąca. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

 

5.      Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy i pierwsza niedziela miesiąca. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy jeszcze tego obowiązku nie spełnili, zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. w ciągu tygodnia.

 

6.     Z dniem dzisiejszym przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane w kościele. Jednocześnie Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Pełny tekst dekretu znajdziemy na stronie internetowej klasztoru.

 

7.      Jutro Dzień Dziecka. Z tej okazji składamy serdecznie życzenia wszystkim dzieciom. Niech ich dzieciństwo będzie szczęśliwe, a ograniczenia i trudności związane z epidemią jak najszybciej się skończą, by mogły żyć, uczyć się
i wzrastać w radości, wolności i pokoju. Jutro będziemy polecać w modlitwie wszystkie dzieci, opiece Matki Bożej i orędownictwu św. Szymona z Lipnicy.

 

8.     Dziękujemy za ofiary składne na potrzeby naszego kościoła i klasztoru.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50