OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 kwietnia 2020

1.Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna 12. Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby każdy, w nadchodzącym tygodniu, raz dziennie odczytał w domu krótki fragment Pisma św. podczas modlitwy wieczornej – proponujemy Ewangelię według św. Mateusza.

2.We wtorek przypada 2. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. W tym dniu o g. 18.30 Msza święta z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy.

3.W środę przypada święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

4.W czwartek o g. 18.00 uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych
z Procesją Eucharystyczną. Przypominamy, że w tym dniu przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą i modlitw w intencji polskiej emigracji oraz Narodowe Święto Flagi.

5.W piątek,   wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Pierwszy piątek miesiąca. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe codziennie o g. 18.00. Módlmy się za Kościół i Ojczyznę, o pokój na świecie,
za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o deszcz i o dobre urodzaje,
o ustanie epidemii. Arcybiskup metropolita krakowski udzielił na ten piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6.Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, która obchodzona jest 3 maja, w tym roku ze względu na niedzielę została przeniesiona na sobotę, 2 maja. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich podczas Mszy św. sprawowanych tak jak w tygodniu o g. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30, lecz ta wieczorna będzie to już Msza św. niedzielna. 

7.W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej - I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

8.Za tydzień, przypada I-sza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie Najśw. Sakramentu i comiesięczna adoracja. Będzie to Święto Narodowe Trzeciego Maja a w całym Kościele powszechnym będzie to
57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

9.Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą o żarliwą modlitwę o deszcz, aby nie zagroziła nam katastrofa suszy. Dlatego podczas każdej Mszy św. będziemy śpiewać na dziękczynienie pieśń "Królu, Boże Abrahama", która jest modlitwą - wołaniem o deszcz.

10. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary i wpłaty na konto bankowe klasztoru przekazane w trosce o utrzymanie kościoła i klasztoru w tym nadzwyczajnym czasie. Bóg zapłać wszystkim, którzy wykazują niezwykłą wrażliwość na potrzeby naszego kościoła i naszej wspólnoty bernardyńskiej.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50