OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU - 8 grudnia 2019 UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE II  NIEDZIELA  ADWENTU -  8 grudnia 2019 UROCZYSTOŚĆ  NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA  NMP

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  ADWENTU -  8 grudnia 2019

UROCZYSTOŚĆ  NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA  NMP

 

1.   Trwają doroczne uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP
z Oktawą, którą zakończymy w przyszłą niedzielę; o g. 18.00 sprawujemy Nieszpory z Procesją, a następnie o 18.30 Msza św. z kazaniem. Dzisiaj Mszy św. o g. 18.30 będą przewodniczyć Ojcowie Dominikanie.

2.   W okresie Adwentu o g. 7.00 rano sprawujemy Msze święte Roratnie o NMP. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i prosimy, aby na Roraty przynosić świece lub lampiony adwentowe.

3.   W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 -   w piątek wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

 -   w sobotę wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

4.   Stan wojenny w Polsce został wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W piątek przypada 38. rocznica jego wprowadzenia. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar stanu wojennego zostanie odprawiona w piątek, 13 grudnia o g. 18.30.

5.   Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas w ramach dzieła Wigilijnej Pomocy Dzieciom rozprowadzamy na zasadzie dobrowolnej ofiary. Znajdziemy je wychodząc z kościoła u Brata Stanisława, albo
w zakrystii.

6.   Po Mszach świętych prowadzona jest kwesta na wsparcie posługi misyjnej naszych bernardyńskich misjonarzy. Za wszelką pomoc składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

7.   Dziękujemy za ofiarę 1150 zł złożoną w ubiegłą niedzielę na WSD  Kalwarii Zebrzydowskiej.

8.   Wyrażamy naszą wdzięczność za wszelkie ofiary materialne
i duchowe na rzecz naszego klasztoru i kościoła. Was wszystkich, naszych dobrodziejów, polecamy łaskawości Ojca Niebieskiego oraz opiece Maryi Niepokalanej i orędownictwu św. Szymona z Lipnicy.

 

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50