OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 listopada 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  10  listopada  2019

 

1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku patrzymy na Sudan Południowy, najmłodsze niepodległe państwo świata. Kościół nie jest tam prześladowany jak w wielu innych krajach, ale przeżywa ciężkie chwile, związane z ogólnym ubóstwem mieszkańców i zniszczeniami, spowodowanymi 30-letnią wojną domową. Niech solidarność z naszymi prześladowanymi za wiarę braćmi i siostrami mobilizuje nas do tego, byśmy przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę stawali się świadkami Chrystusa we współczesnym świecie.

2. Jutro 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 18.30. Nasi Pasterze przypominają: „Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród”. Niech każdy z nas czuje się spadkobiercą tych wartości.

3. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 -          w poniedziałek wspomnienie  Św. Marcina z Tours, biskupa;

 -          we wtorek wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika;

 -          w środę wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,   pierwszych    męczenników Polski;

-          w czwartek wspomnienie Świętych Męczenników Mikołaja Tavelicia
i Towarzyszy;

-          w piątek wspomnienie Św. Dydaka z Alcali, patrona Braci Zakonnych;
w tym dniu o g. 7.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji 5 Braci
z naszego Klasztoru, których polecamy Waszej modlitwie.

4. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać głośny film
pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniało jej życie na zawsze. Polecamy ten film. W Krakowie można go oglądnąć w Kinie Kijów, Cinema City: Bonarka i Zakopianka i w Multikino ul. Dobrego Pasterza 128.
Przy zakupie biletu należy pytać czy film jest z polskimi napisami czy z lektorem.

 

5. Za tydzień będziemy gościć o. Cecylina Zapolskiego z Czeczelnika na Ukrainie, który na każdej Mszy świętej będzie głosił kazania a po ich zakończeniu będzie kwestował przed kościołem na wybudowanie domu dla sióstr zakonnych.

 

6. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i klasztoru oraz za wszelkie oznaki życzliwości.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50