OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 02.06.2019

1.  Przez kolejne dni będziemy się przygotowywać na uroczystość Zesłania Ducha Świętego w czasie nabożeństwa czerwcowego o g. 18.00.

 

2.  Prosimy o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa
i życia zakonnego
w I Czwartek czerwca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w I Piątek.

 

3.  W dniach 07-09 czerwca 2019 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej będą miały miejsce rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o g. 17.00
a ich zakończenie będzie miało miejsce w niedzielę po obiedzie. Wszystkich którzy są chętni do udziału w tych rekolekcjach serdecznie zapraszamy. Możliwość zgłoszenia: email: duszpasterstwo.bernardyni@gmail.com lub pod numerem telefonu: 605616731.

 

4.  Dwanaście lat temu, 3 czerwca 2007 roku o g. 10:00, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w czasie Mszy św. na Placu Świętego Piotra w Watykanie, papież Benedykt XVI uroczyście kanonizował św. Szymona z Lipnicy i troje innych świętych. Papież powiedział wtedy: "Dziękujmy Bogu za cuda, jakich dokonał w świętych, w których jaśnieje Jego chwała. Dajmy się porwać ich przykładowi, pozwólmy się prowadzić ich nauce, ażeby całe nasze życie stało się, jak ich życie, pieśnią wysławiania i chwały Trójcy Przenajświętszej. Niech się ziszczą na nas te słowa Ojca Świętego za wstawiennictwem św. Ojca Szymona.

 

5.  W sobotę 8 czerwca o g. 11. 00 w Bazylice Mariackiej celebrowana będzie uroczysta Eucharystia dziękczynna za beatyfikację Michała Giedroycia, którego grób i relikwie znajdują się w kościele św. Marka. Mszy świętej z udziałem biskupów polskich i litewskich przewodniczył będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej Uroczystości.

 

6.  Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

 

- we wtorek o g. 18.30 Msza święta  z kazaniem przed uroczystością
Św. Antoniego  z Padwy;

 

-  w środę wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

 

- w piątek błogosławionych męczenników franciszkańskich o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy zostali zamordowani w Peru
w miejscowości Pariacoto w 1991 r.;

 

– w sobotę przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

– a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50