OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 maja 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA    -   26 maja 2019

1.    Dzisiaj Dzień Matki. Wszystkim Mamom przekazujemy słowa szacunku, uznania i wdzięczności. Życzymy Wam opieki Matki Bożej i orędownictwa św. Szymona i bł. Michała Giedroycia. Niech Boże błogosławieństwo będzie udziałem każdej z Was, a miłość i wdzięczność dzieci Waszą codzienną radością. Wszystkie zmarłe Mamy, niech Pan obdarzy życiem wiecznym.

2.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 - od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. Dni Krzyżowe; 

 - we wtorek Msza św. wieczorna z kazaniem w ramach Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego  z Padwy;

 -  w środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

 - w piątek święto Nawiedzenie NMP; w tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i zakończymy Nabożeństwa Majowe;

 - w sobotę wspomnienie Św. Justyna, męczennika. Będzie to pierwsza Sobota miesiąca i Dzień Dziecka; o g. 18.00 Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do przyjęcia w tym dniu Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

3.    Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu a o g. 18.00 Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja Eucharystyczna.

 

4.    Dzisiaj Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich kwestuje na rzecz pomocy dla osób biednych i chorych, którymi się opiekuje. Za każdy gest dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

5.    (Na Mszach od 7.00 – 12.00). Dzisiaj, o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem Wypominków rocznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy są dla nas ważni, a już odeszli z tego świata.

 

6.    W naszym kościele 31 maja tj. w piątek o g. 17.00 wystąpią dwa chóry, jeden z Niemiec a drugi z Łotwy. Zapraszamy.

 

7.    Wyrażamy naszą wdzięczność za składane ofiary na rzecz naszego klasztoru
i kościoła. Za wszelkie dobra duchowe i materialne niech Pan Bóg wszystkim hojnie błogosławi.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50