OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 maja 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA    -   12 maja 2019

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, a równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dlatego zwracamy się do Was z pokorną prośbą, abyście w tym tygodniu pamiętali w swoich modlitwach o powołaniach kapłańskich i zakonnych. Informujemy iż, nasza bernardyńska Prowincja przyjmuje kandydatów do zakonu i kapłaństwa po maturze i studiach. Prowadzimy misje w Afryce i Ameryce Południowej, pracę duszpasterską w 17. Parafiach, w 8. Sanktuariach,  naukową, wydawniczą. Informacje można uzyskać w zakrystii oraz na furcie klasztornej.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 

 w poniedziałek - wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej;

we wtorek święto Św. Macieja, Apostoła; o g. 18.30 - Msza święta z kazaniem

w ramach Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego  z Padwy;

w środę wspomnienie Św. Małgorzaty z Kortony;

we czwartek święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika-patrona Polski;

w piątek - wspomnienie Św. Paschalisa Baylona, zakonnika;

w sobotę - wspomnienie Św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.

3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które sprawujemy codziennie o g. 18.00. Wynagradzajmy Matce Bożej za znieważanie Jej Częstochowskiej Ikony.

4. Figura z relikwiami Świętego Bernardyna ze Sieny peregrynuje po klasztorach i parafiach bernardyńskich w całej Polsce. Peregrynacja ma za cel odnowienie ducha pokuty i kultu imienia Jezus, którego Święty był szczególnym propagatorem. Powitamy relikwie Św. Bernardyna w sobotę 18 maja o g. 17.30 na placu Bernardyńskim. Kto tylko zechce będzie mógł spotkać się ze św. Bernardynem w niedzielę 19 maja i w poniedziałek 20 maja w sam dzień jego liturgicznego wspomnienia. W przyszłą niedzielę 19 maja o g. 18.30 Sumie odpustowej z udziałem kapłanów Dekanatu Centrum i duchowych synów św. Franciszka z okolicznych klasztorów będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy na odpustowe uroczystości i zachęcamy do uczczenia relikwii Św. Bernardyna, patrona naszej świątyni.

5. Dzisiaj po Mszach świętych kwestujemy na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosimy Was o wsparcie duchowe i materialne formacji młodych bernardynów. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Z serca dziękujemy dobrodziejom naszego Sanktuarium za Wasze wsparcie dzięki, któremu to miejsce może się rozwijać i stawać piękniejszym. Niech Maryja Was wszystkich przytuli do swojego serca i otoczy płaszczem opieki.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50