OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE II  NIEDZIELA  WIELKANOCNA czyli  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO       28 kwietnia 2019

1.       Dziś rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o g. 15.00.

2.      Dzisiaj  w naszym kościele po Mszy Świętej o g. 18.30 (a więc ok. 19.30) odbędzie się  koncert wielkanocny. Szczegóły na plakatach. Bardzo serdecznie zapraszamy.

3.     We wtorek 30 kwietnia o g. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe z Procesją Eucharystyczną. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej, które w naszym kościele będą odprawiane o g. 18.00. Ten wtorek to trzeci dzień Nowenny do
św. Antoniego.  Msza św. z kazaniem o g. 18.30;

4.      W najbliższym tygodniu w liturgii: 

- w poniedziałek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej;

- w środę, 1 maja, święto św. Józefa rzemieślnika, patrona ludzi pracy;

- w czwartek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

- w piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz 228. rocznica uchwalenia Konstytucji Majowej. Porządek Mszy świętych niedzielny. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

- w sobotę, 4 maja, święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, strażaków
i hutników.

5.      W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania oraz przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

6.     Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie Najśw. Sakramentu i comiesięczna adoracja.

7.      Przypominamy, że w czwartek, 2 maja przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą i modlitw w intencji polskiej emigracji oraz Narodowe Święto Flagi.

8.     Mamy zaszczyt obwieścić wszem i wobec, że sześćdziesiąt lat temu 3 maja 1959 r.
w Kalwarii Zebrzydowskiej nasz współbrat O. dr hab. Wiesław Murawiec przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ówczesnego bpa Karola Wojtyły. W związku z tym, że w bieżącym roku przypada Jubileusz Diamentowy tego wydarzenia, Dostojny Jubilat odprawi Mszę św. dziękczynną 3 maja o g. 12.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

 

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia Was ufnością, że Jego miłosierdzie jest większe od każdej ludzkiej słabości. Pan niech Was obdarzy pokojem!

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50