OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 30 grudnia 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ  RODZINY  -  30 grudnia 2018

1. W poniedziałek 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego.
O g. 18.00 będą sprawowane uroczyste Nieszpory ze śpiewem Suplikacji „Święty Boże”, z Procesją Eucharystyczną i dziękczynnym „Te Deum”. Jutro będzie można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za odśpiewanie lub odmówienie w kościele hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”, jako podziękowanie za otrzymane w ciągu całego roku dobrodziejstwa. Po nabożeństwie Msza święta z okolicznościowym kazaniem.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby podziękować za to, co „stare”
i otworzyć się na „nowe”.2.
We wtorek 1 stycznia 2019 roku będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
W naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy świętych. Za pobożne odmówienie lub publiczne odśpiewanie w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w intencji uproszenia Bożej mocy na cały rok, Kościół udziela łaski odpustu zupełnego. W dniu 1 stycznia przypada również 52. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. Tacę noworoczną przeznaczamy na wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej;
4.
W przyszłą niedzielę 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, która powszechnie jest znana jako Święto Trzech Króli. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Zebrana taca zostanie przeznaczona na misje.

Po Mszach świętych będziemy poświęcać kadzidło i kredę na oznaczenie drzwi naszych domów i mieszkań.

Idąc do domów, zabierzmy ze sobą nowo narodzonego Zbawiciela,

niech On wprowadza pokój, radość i miłość w nasze małżeństwa i rodziny

oraz obdarzy Bożą mocą do wypełnienia powierzonej im misji.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50