OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018 r.

1.         Rozpoczynamy adwent i nowy rok duszpasterski, poświęcony Duchowi Świętemu modląc się o ożywienie darów duchowych dla ewangelizacji. Ma to być kolejny rok odkrywania znaczenia sakramentu bierzmowania. Pasterze Kościoła pragną, abyśmy
w tym okresie lepiej poznali Kościół jako wspólnotę prowadzoną przez Ducha Świętego. To znaczy, że w życiu Kościoła nie wszystko zależy od sprytu i inteligencji jego pasterzy
i członków. Wiele jednak zależy od świadectwa życia każdego z uczniów Jezusa. Duch Święty świadectwo życia zamienia na owoce nawrócenia. Niech Duch Pana poprowadzi nas w czas, który jest przed nami. Od dzisiaj w każdą niedzielę przed liturgią Słowa będziemy modlić się pieśnią o światło Ducha Świętego.

 

2.        Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu,  a o g. 18.00 – Adoracja i Procesja  Eucharystyczna.

 

3.        Tradycyjne Roraty, czyli adwentowe Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, będziemy odprawiać w naszym Sanktuarium o g. 7.00 rano. W rozważaniach przedstawiane będą wybitne postacie zakonu franciszkańskiego odznaczające się szczególną czcią Matki Bożej. Prosimy przynosić ze sobą świece lub lampiony.

 

4.        W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 

  -  w poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

  -  we wtorek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;

  -  w czwartek wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa;

  - w piątek wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w tym dniu
o g. 18.00 będą sprawowane uroczyste Nieszpory na rozpoczęcie dorocznych uroczystości ku czci Matce Bożej Niepokalanej.

 

5.        W nadchodzącą sobotę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – święto patronalne naszego Zakonu Serafickiego i naszej bernardyńskiej Prowincji. Porządek Mszy świętych jak w dni powszednie, z dodatkową Mszą o g. 12.00 - w Godzinie Łaski. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech
8.12.1947 r., powiedziała słowa znane już z Lourdes: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”,
a potem Matka Boża kontynuowała: „Jestem Maryja Łaski, to znaczy pełna łaski Matka mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. [...] Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia
w południe obchodzono «godzinę łaski dla całego świata». Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. [...] Będą liczne nawrócenia. [...] Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”.

 

6.        Przez całą Oktawę Niepokalanego Poczęcia o g. 18.00 będą sprawowane Nieszpory
z Procesją, a następnie Msza św. z kazaniem; w sobotę Mszy św. o g. 18.30 będą przewodniczyć Ojcowie Dominikanie.

 

7.        W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

8.       Dzisiaj po Mszach świętych kwestujemy na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za wszelkie ofiary materialne i duchowe na rzecz seminarium, klasztoru i kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50