OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 lipca 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  -  1 lipca 2018

1. Z racji I niedzieli miesiąca odprawiamy adorację Pana Jezusa w Najświętszym      Sakramencie po każdej Mszy św., a o g. 18.00 – Adoracja –  bez Procesji.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 

    We wtorek (3.VII.) święto św. Tomasza, apostoła.
    W środę (4.VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
 
    W piątek (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, oraz   patronalne święto      chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych.

 

3. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Jana z Dukli, kapłana naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej.  O g. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ojców Franciszkanów Konwentualnych. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I piątek i I Sobota miesiąca lipca.

 

5.   Dzisiaj po Mszach świętych prowadzona jest kwesta na Kuchnię Ubogich
w Krakowie prowadzoną przez Panią Martę Sawicką.  Za każdy gest dobroci składamy serdeczne podziękowania.

6.  W naszym klasztorze, zgodnie z decyzjami Ministra Prowincjalnego, z dniem 29 czerwca, nastąpiły zmiany personalne. Ojcowie: Józef Wręczycki, Marek Kurpiel

i Azariasz Hess zostali skierowani do różnych klasztorów naszej prowincji zakonnej. Dziękujemy im za wszelkie dobro i ich posługę w naszej krakowskiej wspólnocie. Witamy w Krakowie nowych Ojców: Bolesława Opalińskiego i Barnabę Olszewskiego oraz Brata Jonatana Szala. Życzymy im wielu łask Bożych i polecamy naszych Braci Waszej wielkodusznej modlitwie.

 7.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy Wam umocnienia we wierze i darów Bożych dla Każdego i Każdej z Was i Waszych Rodzin. Nadto na czas wakacji życzymy dobrego wypoczynku, na czas pracy radosnego przeżywania każdego dnia. Pan niech Was obdarzy pokojem!
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 31-069 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50