UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018 r.
1.  Dzisiejsza niedziela kończy w naszej Archidiecezji okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2. W czwartek, 31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele jak w niedziele. Centralna procesja z Wawelu na Rynek Główny rozpocznie się o g. 9.00 Mszą świętą sprawowaną na dziedzińcu przed katedrą wawelską, po czym Drogą królewską przejdzie na Rynek Główny. Po zakończeniu procesji, przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza św., zwłaszcza dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii na Wzgórzu Wawelskim.  W tej Procesji weźmie udział także nasza Asysta Procesyjna. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Wszystkich mieszkających przy trasie procesji prosimy o religijne udekorowanie swoich okien.
3. Przez całą Oktawę Bożego Ciała o g. 18.00 będą sprawowane w naszej świątyni Nieszpory z Procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału
w tych uroczystościach i prosimy o chętne włączanie się w Asystę Procesyjną,
w noszenie feretronów i chorągwi.
4. W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, jako znaku miłości Boga do każdego człowieka. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o g. 18.00.
5.W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia będziemy obchodzić:  
we wtorek (29 V) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. O g. 18.30 Msza św. z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy,
w środę (30 V) w wigilię Bożego Ciała o g. 18.00 Nieszpory z Procesją Eucharystyczną,
w czwartek (31 V) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
w piątek (1 VI) wspomnienie św. Justyna, męczennika.
6. W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota miesiąca czerwca.
7. Dzisiaj po Mszach świętych kwestują pod chórem Członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, działającego przy naszym Klasztorze. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc dla osób biednych i chorych, którymi opiekuje się III Zakon Św. Franciszka z Asyżu. Za każdy gest dobroci składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowania, Bóg zapłać!

8. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki św. Szymona i świętych patronów
oraz obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w ostatnim tygodniu maja.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50