OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018 r. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Niech radość paschalna trwa w nas podczas każdej Eucharystii niedzielnej. Śpiewając hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy dziś otrzymać dar odpustu zupełnego.
Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, 20 maja w tej naszej krakowskiej świątyni, obchodzimy jej patronalną uroczystość w liturgiczne wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny. Suma odpustowa o g. 12.00. Zapraszamy.
W sobotę 26 maja 2018 roku o g. 7:00 wyruszy z Bazyliki Bożego Miłosierdzia
w Krakowie-Łagiewnikach XI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego
w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są  o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (punkt INFO obok Domu Duszpasterskiego) lub w parafii MB Królowej Polski w Krakowie - Nowym Ruczaju. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.
W sobotę z okazji Dnia Matki pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych Mam, prosząc Pana Boga o potrzebne dla nich łaski, a dla zmarłych o wieczną radość.
Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Najświętszej. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiane jest o g. 18.00; zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Jeśli ktoś nie może przyjść, niech stara się przynajmniej odmówić Litanię Loretańską indywidualnie.
  Dzisiaj kwestujemy na kontynuację prac renowacyjnych zabytkowego wirydarza klasztornego, które rozpoczęliśmy w minionym tygodniu. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie.

W liturgii Kościoła i Zakonu Franciszkańskiego będziemy obchodzić:
W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
We wtorek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. O g. 18.30 Msza święta
z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego
z Padwy.
W środę  święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu.
W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
  A w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy,
że zgodnie z 2 i 3 przykazaniem kościelnym należy przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w okresie wielkanocnym.
Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych Bernardyna ze Sieny, św. Szymona z Lipnicy i świętych patronów
w 4. tygodniu maja. Niech Pan obdarzy Was pokojem.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50