OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 22 kwietnia 2018 1. Dziś przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się kwartalne dni modlitw w tej intencji. Przeżywając niedzielę „Dobrego Pasterza” dziękujemy Bogu za skarb wiary i prosimy o nowe, dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby orędzie Dobrej Nowiny mogło docierać do wszystkich zakątków świata.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski;
- we wtorek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika;
tego dnia o g. 18.30 Msza św. z kazaniem  w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed  uroczystością św. Antoniego  z Padwy;
- w środę święto św. Marka, Ewangelisty; Jest to dzień imienin naszego Metropolity – abpa Marka Jędraszewskiego, dlatego jego pasterską posługę polecajmy szczególnej opiece
św. Szymona z Lipnicy, wypraszając potrzebne łaski.

3. Uroczystość beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej, której przewodniczył będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
w Łagiewnikach. O g. 9.00 rozpocznie się modlitewne przygotowanie, a o g. 10.00
w Bazylice zostanie odprawiona uroczysta beatyfikacyjna Msza św. z udziałem Episkopatu Polski oraz licznych delegacji z całej Polski i będzie transmitowana przez I program TVP. Karty wstępu dla wszystkich zainteresowanych na błonia przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach są do odebrania w Kurii Metropolitalnej przy
ul. Franciszkańskiej 3, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – w punkcie informacyjnym przy ul. S. Faustyny 3 oraz w Parafii św. Mikołaja przy ul. Kopernika 9. Msza święta dziękczynna za beatyfikację pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, J.E. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona w kościele św. Mikołaja przy ul. Kopernika 9 w niedzielę 29 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Dzisiaj kwestujemy na kontynuację prac renowacyjnych zabytkowego wirydarza klasztornego, które rozpoczniemy z początkiem maja. Za życzliwość i pomoc  składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie.

5. Dzisiaj o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem Wypominków rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.
Życzymy błogosławionej niedzieli a w nowym tygodniu trwania i głoszenia Radości wielkanocnej oraz opieki świętych patronów dla wszystkich solenizantów. Szczególnej opiece Jezusa – Dobrego Pasterza polecajmy wszystkie rodziny, by dzieci i młodzież mogły w nich wzrastać w Bożej mądrości, rozpoznając trafnie drogę swego życiowego powołania.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50