OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 15 kwietnia 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Biblijny pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest to zarazem drugi Narodowy Dzień  Czytania  Pisma Świętego. Uroczysta celebracja pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej będzie w katedrze na Wawelu o g. 1000. Przyjmijmy do serca zaproszenie, by w nadchodzącym tygodniu choćby raz sięgnąć po Pismo Święte i podjąć próbę osobistej medytacji nad dowolnie wybranym fragmentem
z Nowego Testamentu.

 

2. We wtorek o g. 18.30 – Mszą świętą z kazaniem rozpoczniemy 9. wtorkową Nowennę przed uroczystością Św. Antoniego  z Padwy.

 

3. W środę przypada 24. rocznica śmierci charyzmatycznego spowiednika
O. Wiktoryna Swajdy. Zapraszamy na Mszę św. o g. 18.30.

 

4. Również w środę o g. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert wspomnieniowy w 8. rocznicę pogrzebu śp. Marii i Lecha Kaczyńskich.

        

5. W najbliższy, trzeci czwartek miesiąca (19 kwietnia) będziemy się modlić
w naszej świątyni w intencji Ojczyzny w ramach 9. miesięcznej Nowenny przed 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten trzeci dzień Nowenny rozpoczniemy Różańcem o g. 18.00, a następnie odprawimy Mszę św. koncelebrowaną o g. 18.30.

W czasie tej Mszy świętej będziemy się także modlić za Zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz Zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z racji Kwartalnych modlitw za Zmarłych. Wszystkich zapraszamy do wielkodusznego uczestnictwa.

 

6. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia będziemy obchodzili tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskiej i Zakonne.

 

7. W imieniu Stowarzyszenia Charytatywnego „Dobrosław” oraz Rodziców Krzysia składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wsparli jego leczenie i rehabilitację kwotą 1738 zł.

 

8. Dzisiaj po Mszach świętych kwestujemy na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

9. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie duchowe i materialne na rzecz naszego kościoła, klasztoru oraz Seminarium w Kalwarii. Polecamy Was Wszechmocnemu Bogu
w codziennej wspólnotowej modlitwie.

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH:

1.  XLIV(44) Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Konarskiego
w Krakowie ul. Bernardyńska 7, zaprasza wszystkich tegorocznych absolwentów Gimnazjów na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 21 kwietnia br. od g. 11.00 do g. 13.00.

2. Wszystkim Wam, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Przyjaciele, Dobroczyńcy, Goście
i Pielgrzymi życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Szymona w nowym tygodniu. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych, którzy nie mogą przybyć do kościoła i łączymy się
z nimi w modlitwie. Niech rozpoczęty dziś Tydzień Biblijny ożywi naszą wiarę oraz wzajemną miłość.

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50