OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1 kwietnia 2018 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1 kwietnia 2018 r.

1. My, Bernardyni krakowscy, wszystkim Przyjaciołom, Dobroczyńcom
i  Gościom i modlącym się w naszym kościele życzymy:

Miłości, jaką miały w sercu trzy Marie udające się do grobu Chrystusa.

Radości z jaką powracały, odkrywszy, że On żyje.

Nadziei, jaką przyniosła im prawda o zmartwychwstaniu.

Entuzjazmu z jakim świadczyły o tym braciom.

Radosnego Alleluja!

2. Radość Zmartwychwstania Pańskiego Kościół świętuje przez Oktawę Wielkanocną.
3.     Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać przez cały tydzień codziennie po wieczornej Mszy św. Serdeczne zapraszamy.
4. 
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali sięw naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych, rekolekcji i Triduum Paschalnego. Dziękuję moim współbraciom kapłanom za ich wzmożony pasterski trud, braciom zakrystianomi wszystkim, którzy ich wspierali zarówno braciom jak i świeckim za przygotowaniei dekorację kościoła. Panu Organiście za oprawę muzyczną; osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony. Dziękujemy naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.
5.
Jutro drugi dzień Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana kwesta zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.
6.
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca
7. Z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8.
W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Centralne uroczystości odbędą się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia.
9.
Dziękujemy za życzenia przekazywane osobiście już w Wielki Czwartek i z okazji Świąt - „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby klasztoru. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni i za ofiary złożone na potrzeby Kustodii Ziemi Świętej.

 

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50