OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 marca 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU   -   18 marca 2018

1.     Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją od dziś do Wielkiego Piątku zasłania się krzyże w kościołach. Zakryte oblicze Jezusa jest dla nas wezwaniem, byśmy przez modlitwę oraz pokutę przygotowali dla Boga godne mieszkanie w naszych sercach.

 

2.     Dzisiaj ks. arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita krakowski, będzie przewodniczył tradycyjnej już Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Rozpocznie się ona przed Kolegiatą Świętej Anny o godz. 2030.

 

3.     Jutro przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Bogarodzicy, Patrona Kościoła Świętego oraz patrona miasta Krakowa. Msze św. w naszym kościele, jak w dni powszednie. W kościele Sióstr Bernardynek przy
ul. Poselskiej - Odpust.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

 

4.     Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. W naszym kościele rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do Wielkiego Czwartku. Poprowadzi je nasz Współbrat O. Azariasz Hess. Nauki rekolekcyjne w Niedzielę Palmową będą głoszone na wszystkich Mszach św. Zaś w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.30. W Wielką Środę o godz. 9.00 Msza św. dla chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia Chorych. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę przed Mszą św. o godz. 9.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 Droga Krzyżowa. Zakończenie rekolekcji Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek
o g. 18.30.
Program rekolekcji, Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego podany jest na tablicy przed kościołem. Zapraszamy do udziału wszystkich.

 

5.     W niedzielę Palmową już po raz 33 odbywać się będzie diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży, który w Krakowie rozpocznie się Mszą św. 25 marca w katedrze wawelskiej o godz. 9.45. Następnie w ogrodach Seminarium Duchownego będzie wspólny posiłek oraz koncert uwielbienia. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza każdego młodego człowieka.

 

6.      Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu zimowego na letni.

7.     Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00 a w niedzielę
na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45.

 

8.     Ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym są przeznaczone na kwiaty
do Bożego Grobu.  Za każdą ofiarę dziękujemy.

 

9.     Dzisiaj kwestujemy na kontynuację prac renowacyjnych zabytkowego wirydarza klasztornego. Za życzliwość i pomoc składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie.

 

10. Jak w każdą niedzielę o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
z odczytaniem Wypominków rocznych.

 

11. Na nowy tydzień nauki i pracy oraz wielkopostnych postanowień i dzieł miłosierdzia wszystkim „Szczęść Boże!”