OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   II  NIEDZIELA  ADWENTU

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

II  NIEDZIELA  ADWENTU - 10 grudnia 2017

 

 

1.        Minął pierwszy tydzień Adwentu. W tym roku jest on krótszy. Już za tydzień będziemy przeżywali niedzielę nazywaną Gaudete – „Radujcie się!”. Czas pomyśleć o spowiedzi. Bardzo prosimy: Nie odkładajcie jej na ostatnie dni. Starajcie się uczestniczyć w Roratach. W naszym kościele są odprawiane o g.7.00.

2.       Prosimy zwrócić uwagę na to, że w tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. W tym dniu nie będzie Mszy św. popołudniowych. Zatem prosimy wziąć to pod uwagę planując udział w Eucharystii  w niedzielę 24 grudnia.

3.       Trwa Oktawa Niepokalanego Poczęcia NMP; o g. 18.00 odprawiamy Nieszpory
z Procesją, a następnie Mszę św. z kazaniem. W piątek  zakończenie Oktawy. 

4.       We środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

5.       W piątek na roratach o g. 7.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

6.       Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza na doroczne spotkanie świąteczne „Choinka pod Oknem Papieskim”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia
i rozpocznie Mszą świętą dla dzieci o g. 15.00 w klasztorze
oo. Franciszkanów. Bezpośrednio po niej koncert zespołu Arka Noego, zapalenie światełek na choince oraz wizyta św. Mikołaja.

7.       W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:  

- w środę wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

- we czwartek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

8.       Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki oraz Wigilijne świece Caritas. Dochód przeznaczony jest dla dzieci z najuboższych rodzin.

9.       Na ekrany kin wszedł jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych pt. „Sprawa Chrystusa”. Doskonała obsada i niesamowita realizacja filmu sprawiły, że stał się hitem w Stanach Zjednoczonych. Film pokazywany był również
w Australii, Nowej Zelandii Niemczech, Kanadzie, Brazylii i w Rosji. Opowiada on prawdziwą historię słynnego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. Seanse m.in. w takich kinach jak: Kijów, Multikino czy Cinema City. Gorąco zachęcamy.

10.   W dzisiejszą niedzielę kwestujemy na zaplanowane na rok przyszły dalsze prace renowacyjne klasztornego wirydarza. Szczególne podziękowanie kierujemy
do osób, które swoimi ofiarami wspierają ten remont. Dziękujemy też za ofiary
na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej bernardyńskiej wspólnoty klasztornej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w codziennych, klasztornych modlitwach.

11.     Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo
Maryi Niepokalanej i św. Szymona z Lipnicy.

 

 

 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50