NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11 czerwca 2017

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ  NAŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY -   11 czerwca 2017
1. Dzisiaj w naszej świątyni – zamiast homilii, po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 – Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja Eucharystyczna.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek - wspomnienie naszego Współbrata Bł. O. Anastazego Pankiewicza, męczennika i 107-miu Towarzyszy;
- we wtorek – uroczystość Św. Antoniego z Padwy; na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.30 będą głoszone kazania; będziemy również błogosławić dzieci i poświęcać lilie; Mszy św. o godz. 18.30 będą przewodniczyć OO. Paulini ze Skałki;
- w środę – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w tym dniu – w wigilię Bożego Ciała o godz. 18.00 – Nieszpory z Procesją Eucharystyczną;
- we czwartek – uroczystość Bożego Ciała; po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z Katedry Wawelskiej na Rynek Procesja Bożego Ciała; przez całą Oktawę o godz. 18.00 będą sprawowane w naszej świątyni Nieszpory z Procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach i prosimy o chętne włączanie się w Asystę Procesyjną, w noszenie feretronów i chorągwii.
- w sobotę – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

3. Dzisiaj po Mszach świętych kwestujemy na dalsze prace renowacyjne przy naszym Klasztorze. Zakończyliśmy renowację posadzki za głównym ołtarzem. W najbliższym czasie rozpoczniemy remont zabytkowego wirydarza. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

4. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem Wypominków rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50