NIEDZIELA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 28 maja 2017

NIEDZIELA  –  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE -   28 maja 2017
1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
- we wtorek – o godz. 18.30 Msza święta z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy;
- w środę – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny; w tym dniu o godz. 18.00 – zakończenie Nabożeństw Majowych z procesją;
- we czwartek – wspomnienie Św. Justyna, męczennika;
- w sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2. Zapraszamy na kolejny „Czwartek ze Świętym Szymonem”. Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30 – Różaniec; o godz. 18.00 – pierwsze Nabożeństwo Czerwcowe, a następnie Msza św. koncelebrowana z kazaniem. Przez cały ten dzień będzie dyżur w konfesjonale. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej czyli I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.30 - w czasie Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza będziemy przeżywać 10-tą rocznicę kanonizacji Św. Szymona z Lipnicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia, szczególnie zaś tych, którzy uczestniczyli w kanonizacji Św. Szymona w Rzymie.

5. Dzisiaj po Mszach świętych kwestują pod chórem Członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, działającego przy naszym Klasztorze. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc dla osób biednych i chorych, którymi opiekuje się III Zakon Św. Franciszka z Asyżu. Za każdy gest dobroci składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowania, Bóg zapłać!

6. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem Wypominków rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50