VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 maja 2017

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  –  21 maja 2017
1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- we wtorek – święto rocznicy poświęcenia bazyliki Św. Franciszka z Asyżu; w tym dniu o godz. 18.30 Msza święta z kazaniem w ramach 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy;
- w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
- w piątek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana; w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Matkach;

2. Zapraszamy na pierwszy w tym roku „Czwartek ze Świętym Szymonem”. Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 16.30 – Różaniec; o godz. 18.00 – Nabożeństwo Majowe, a następnie Msza św. koncelebrowana z kazaniem. Przez cały ten dzień będzie dyżur w konfesjonale. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu w Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13 o godz. 17.30 odbędzie się wykład z okazji zbliżającej się 10 rocznicy kanonizacji Św. Szymona. Szczegóły na plakacie.

3. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.00 O. Fidelis Maciołek – nasz przełożony i kustosz Sanktuarium Św. Szymona będzie dziękował Bogu za 25 lat kapłaństwa. Zapraszamy na tę podniosłą uroczystość, a Ojca Jubilata polecamy Waszym modlitwom.

4. Dzisiaj po Mszach świętych kwestujemy na dalsze prace renowacyjne przy naszym Klasztorze. Obecnie trwa renowacja posadzki za głównym ołtarzem. W tym roku pragniemy też rozpocząć remont zabytkowego wirydarza. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

5. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem Wypominków rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50