V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 2 kwietnia 2017

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -   2 kwietnia 2017
1. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: - w piątki – o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa; - w niedziele – o godz. 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie nabożeństw – ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę – Palmową – rozpoczniemy w naszym kościele Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do Wielkiego Czwartku. Porządek rekolekcji podany jest na tablicy przed kościołem. Nauki rekolekcyjne wygłosi nasz Współbrat O. Jonasz Podsiadło. Serdecznie zapraszamy.

4. Ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę dziękujemy.

5. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem Wypominków rocznych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. !


Dzielimy się z Wami smutną wiadomością, że w piątek odszedł do Pana nasz Współbrat O. Kazimierz Żuchowski. Przeżył 84 lata, z tego 66 lat w Zakonie i 58 lat w kapłaństwie. W środę – 5 kwietnia o godz. 10.30 będzie śpiewana Jutrznia Żałobna, następnie o godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa. Odprowadzenie do grobowca zakonnego na Cmentarzu Rakowickim rozpocznie się o godz. 12.45. Polecamy O. Kazimierza Waszej pamięci modlitewnej. Dobry Jezu…
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50