UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO niedziela - 25 grudnia 2016

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO  niedziela  -   25 grudnia 2016
1. Przeżywając czas Narodzin Chrystusa pragniemy podzielić się z Wami radosną nowiną, że nasz kościół został ustanowiony Diecezjalnym Sanktuarium Św. Szymona z Lipnicy, a więc jest miejscem szczególnego kultu i uzyskiwania Bożych łask oraz cieszy się przywilejem uzyskania odpustu dla wszystkich, którzy będą nawiedzać to święte miejsce.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika; jutrzejszą kwestą po Mszach świętych wesprzemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie;
- we wtorek – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w tym dniu po Mszach świętych będziemy błogosławić wino ku czci Św. Jana;
- w środę – święto Świętych Młodzianków. męczenników;
- w piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa;
- w sobotę – na zakończenie Starego Roku o godz. 18.00 będą sprawowane Nieszpory ze śpiewem Suplikacji – „Święty Boże”, Procesją Eucharystyczną i dziękczynnym „Te Deum”, a następnie Msza święta z okolicznościowym kazaniem.

3. Zachęcamy do odwiedzania naszej ruchomej szopki. Dzięki Waszej ofiarności została ona ubogacona przez wiele nowych elementów. Dziękujemy Rodzinom, które ufundowały nowe ruchome figurki. Nasze podziękowania składamy Towarzystwu Ogrodniczemu z Krakowa za ufundowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy.
 
 
 
Bernardyni kontakt
ul. Bernardyńska 2; 30-960 Kraków; e-mail: bernardynikrakow@gmail.com tel: 012 422 16 50